Kõik teenused on tasuta

 

HIV-test

Kui te arvate, et te olete võib-olla HIV-i saanud, võite tulla Linda kliinikusse HIV-testi tegema. Enne ei ole vaja vastuvõtule registreeruda. Testi tegemiseks kulub 5 minutit ja tulemuse saate kohe teada. Enne ja pärast testi tegemist annab meie õde teile teavet, kuidas HIV-i ennetada. Kõigile Linda kliinikusse tulijate jaoks on saadaval tasuta kondoomid.

Meditsiiniteenused

Kui teil diagnoositakse HIV, toetavad Linda kliiniku arst ja õde teid ravi (RVR) alustamise juures. Soovitame ravi alustada võimalikult kohe pärast diagnoosi saamist. Teil tuleb iga päev tablette võtta. Samuti tuleb teil käia vähemalt kaks korda aastas arstlikus kontrollis, et teha analüüsid ja hinnata ravi toimivust. Peale selle kontrollitakse teid teiste haiguste suhtes (kaasuvad nakkused ja haigused), mis võivad samuti ravi vajada. Vastuvõttude ajal arutatakse teie üldist terviseseisundit ja teil on võimalus esitada mis tahes küsimusi.

Psühholoogiline toetus

HIV-positiivse inimesena võite te tunda ärevust või depressiooni. Me pakume teenusena võimalust rääkida psühholoogiga, kes aitab teil nende tunnetega toime tulla ja väljapääsu leida.

Sotsiaalne toetus

Meie sotsiaaltöötaja võib teil aidata taotleda puude- või töötutoetust ning annab teile vajaminevat teavet HIV-iga elamise eripärade kohta: soovitused dieedi, töö, vaba aja ja sportimise, aga ka turvalisema seksi, pereplaneerimise ja lapsesaamise kohta. Meie sotsiaaltöötaja nõustab ka telefoni teel.

Kaaslaste toetus

Mitte keegi teine ei mõista HIV-iga elavat inimest paremini kui see, kes on ise samas seisus. Meie kogemusnõustajad saavad teile abiks olla, vastates teie küsimustele ravimite võtmise, ravimite võimalike kõrvaltoimete, HIV-positiivsusest lähedastele rääkimise kohta või teiega lihtsalt hetkeolukorrast vesteldes.

Vabatahtlikud

Meie töö ei lõpe maja uksel. Narvas ja Narva lähistel on alati liikvel meie väljasõidumeeskond, kes pakub avalikes kohtades tasuta testimise võimalust ning külastab kliente nende kodudes, varjupaikades või rehabilitatsioonikeskustes veendumaks, et nad saavad vajalikku ravi ja toetust. Hoidke silm peal meie Facebooki leheküljel, et teada saada, kus me parajasti oleme.

Vabatahtlikud

Linda kliinik teeb koostööd pühendunud vabatahtlikega. Vabatahtlikud toetavad kliiniku tööd mitmel erineval moel, kasutades seejuures oma oskusi, teadmisi ja kirge. Kas te tahaksite avalikel üritustel jagada kondoome ja teavet Linda kliiniku kohta? Või olete te pigem loov inimene ja andekas fotograaf või lühivideote tegija? Ehk on teil teisi häid mõtteid, mida meiega jagada? Võtke meiega ühendust!