Meie Teenused

Kõik teenused on tasuta

 


Kui teil on kahtlus HIVi nakatumisest, siis tulge end testima Linda Kliinikusse. Palun helistage +372 356 9712 või +372 5885 9835 vastuvõtule registreerimeseks. Testi tegemiseks ja tulemuse saamiseks kulub aega 5 minutit. Enne ja pärast testi tegemist konsulteerib teid HIVi teemadel meie meditsiiniõde. Jagame kõigile soovijatele tasuta kondoome.

Kui teil diagnoositakse HIV, toetavad Linda kliiniku arst ja õde teid ravi (RVR) alustamise juures. Soovitame ravi alustada võimalikult kohe pärast diagnoosi saamist. Teil tuleb iga päev tablette võtta. Samuti tuleb teil käia vähemalt kaks korda aastas arstlikus kontrollis, et teha analüüsid ja hinnata ravi toimivust. Peale selle kontrollitakse teid teiste haiguste suhtes (kaasuvad nakkused ja haigused), mis võivad samuti ravi vajada. Vastuvõttude ajal arutatakse teie üldist terviseseisundit ja teil on võimalus esitada mis tahes küsimusi.
Meie sotsiaaltöötaja võib teil aidata taotleda puude- või töötutoetust ning annab teile vajaminevat teavet HIV-iga elamise eripärade kohta: soovitused dieedi, töö, vaba aja ja sportimise, aga ka turvalisema seksi, pereplaneerimise ja lapsesaamise kohta. Meie sotsiaaltöötaja nõustab ka telefoni teel.

HIV-positiivse inimesena võite te tunda ärevust või depressiooni. Me pakume teenusena võimalust rääkida psühholoogiga, kes aitab teil nende tunnetega toime tulla ja väljapääsu leida.

Meie töö ei lõpe maja uksel. Narvas ja Narva lähistel on alati liikvel meie väljasõidumeeskond, kes pakub avalikes kohtades tasuta testimise võimalust ning külastab kliente nende kodudes, varjupaikades või rehabilitatsioonikeskustes veendumaks, et nad saavad vajalikku ravi ja toetust. Hoidke silm peal meie Facebooki leheküljel, et teada saada, kus me parajasti oleme.

Kluubist

StART Club on platvorm HIV-i ja nende keskkonnaga inimeste mitteametlike kohtumiste pidamiseks ning suhtlemiseks spetsialistide ja meditsiinitöötajatega.

StART-i klubi eesmärk on luua ja toetada püsivalt kõrgetasemelist kunstist kinnipidamist ja HIV-iga eluga kohanemist.

Koosolekute vorming on enese toetamise rühmad, kus osalevad spetsialistid: arstid, psühholoogid, juhid. StART Club on mõeldud patsientidele, kellel on oht ravi katkestada, samuti nakatunud inimestele, kes soovivad jagada oma elulugusid HIV-iga.

Rühmakoosolekuid modereerib AHF-i töötaja, Linda kliiniku sotsiaaltöötaja.

Klubi koosolekud toimuvad regulaarselt (1–3 korda kuus), moderaator vastutab nende korraldamise ja läbiviimise eest. Klubi koosolek kestab 1,5-3 tundi.

Mugavate tingimuste loomiseks ja häbimärgistuse vähendamiseks toetatakse veebiklubis START Clubi kohtumisi ning kohtumisi peetakse elava suhtluse jaoks.

Jälgi uudiseid
Facebook/Messenger Linda Kliinik
тел/WhatsApp 5855 3485
[email protected]
www.lindakliinik.ee

Toimusid koosolekud
15.04.2020 Alexander Chuikov “Koronaviiruse nakkus ja HIV: ennetuse ja ravi väljavaated”
22.04.2020 Alexander Chuykov “Hingamisteede infektsioonid HIV-nakkusega inimestel: ennetamine, ravi, vaktsineerimine.
Uue koronaviirusnakkuse ennetamine ”
06.05.2020 Utah Kogan “Küsimused Linda kliiniku arstile”
20.05.2020 Natalia Amman “Pühendumus ja tugi”
03.06.2020 Juta Kogan “Vaktsineerimine”
01.07.2012 Ksenia Smirnova “Aste ja invaliidsustoetuse registreerimine I”

Järgmised kohtumised
02.09.2020 Ksenia Smirnova “Aste ja invaliidsustoetuse registreerimine II”
07.10.2020 Natalja Shtereb
“Vaimne tervis”